Osnovna Škola "Učitelj Tasa", Niš

Home Новости Архивиране
Mir jedan dan - mir jednoga dana PDF Štampa El. pošta
nedelja, 25 septembar 2011 20:58

Akcija „Mir jedan dan“, održana je 21. septembra u prostorijama naše škole, a povodom obeležavanja Međunarodnog dana mira.

Akcija je deo promocije projekta „Obrazovne institucije implementiraju Obrazovanje za mir“ koji se realizuje u saradnji sa Nansen Dialogue Centre Srbia, Nansen Dialogue Centre Montenegro i uz podršku Ministarstva prosvete i nauke Republike Srbije i Ministarstva obrazovanja Crne Gore.

Akcija je sinhronizovana izvedena u 7 gradova, sedam osnovnih i srednjih škola iz Republike Srbije i Crne Gore.

Namera nam je da skrenemo pažnju na segment obrazovanja koji između ostalog treba da neguje kulturu nenasilnog rešavanja sukoba, kao i prezentovanje mirovnih vrednosti, što je u skladu sa obrazovnim ciljevima propisanim Zakonom o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja.

Akciju organizuju i vode učenici naše škole u saradnji sa razrednim nastavnicima.

 

JoomGallery is not installed.

JoomGallery is not installed.

JoomGallery is not installed.

JoomGallery is not installed.

JoomGallery is not installed.

JoomGallery is not installed.

 

 
 
 
Akciju podržao