Sezame, otvori se! PDF Štampa El. pošta
ponedeljak, 08 oktobar 2012 09:47

Od 08. do 14. oktobra u saradnji sa tri osnovne i dve srednje niške škole realizovaćemo kampanju pod imenom "Sezame, otvori se!" koja ima za cilj promociju inkluzivnog obrazovanja. U okviru kampanje u školama će se organizovati projekcija filmova za učenike i roditelje na temu inkluzije koje će biti propraćene diskusijom.

Škole u kojima će biti realizovana ova aktivnost su:

• OŠ "Car Konstantin", Niš
  • OŠ "Radoje Domanović", Niš
  • OŠ "Učitelj Tasa", Niš
  • SŠ "Ugostiteljsko - turistička škola", Niš
  • SŠ "Škola mode i lepote", Niš

Više o terminima realizacije aktivnosti "Filmovi i diskusije" možete dobiti u navedenim školama.

U okviru kampanje organizovana je i tribina pod nazivom "Kvalitetno obrazovanje - inkluzivno obrazovanje". Tribina će biti realizovana 10. oktobra sa početkom u 19 časova u prostorijama Niškog kulturnog centra (Stanoja Bunuševca bb). Tribina je otvorenog tipa, a panelisti su:

• Tatjana Živanović, savetnica u školskoj upravi Niš, koordinator za inkluzivno obrazovanje
  • Ljiljana Tošić – Radovanović, predsednik Interresorne komisije
  • Marina Stanković, specijalni edukator i rehabilitator
  • Bojan Tasevski, roditelj
  • Silvija Dimitrijević, učiteljica i član Mreže za podršku inkluzivnom obrazovanju
  • Filip Mirić, dipl. pravnik, stručni saradnik na Pravnoj klinici Pravnog fakulteta u Nišu
Na kraju kampanje učenicima će biti predstavljena forum teatar predstava u nedelju, 14. oktobar. Mesto realizacije predstave ćemo naknadno da istaknemo.

Kampanja je deo projekta DILS - Pružanje unapređenih usluga  na lokalnom nivou u oblasti obrazovanja koje je pod pokroviteljstvom tri resorna ministarstva - Ministarstvo prosvete, nauke i tehnolokog razvoja, Ministarstvo rada i socijalne politike i Ministarstvo zdravlja