Home Новости Активности у школи Упис у први разред - 2020/21.
Упис у први разред - 2020/21. PDF Štampa El. pošta
Napisao Valentina Puzic
petak, 22 maj 2020 10:37

Р е п у б л и к а  С р б и ј а

OСНОВНА ШКОЛА „УЧИТЕЉ ТАСА“ НИШ

Рајићева 24, Ниш

Датум: 22.05.2020. године

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД   –  ШКОЛСКА 2020/21.год.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Имајући у виду ситуацију са коронавирусом и како би се избегла гужва, а сходно допису и инструкцији  надлежног министарства, ове године ће се упис ученика у први разред основне школе спроводити  у заказаном термину. Да би родитељ електронским путем заказао термин за упис, на порталу еУправа биће омогућена услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање.

Обавештавамо вас да ће на порталу  Е-управа од 28.05.2020. године бити омогућена услуга Е-Заказивање  термина за упис и тестирање  детета. Преко апликације е -Упис извршиће се упис ученика у основну школу, као и повлачење података о ученику:

*извод из матичне књиге рођених

*евиденција пребивалишта

*подаци из ИЗИС-а о обављеном лекарском прегледу.

Упис ученика у први разред обављаће се од 1.6.2020. до 20.7.2020.године. Након уписа у школу, истог дана, педагог/психолог вршиће испитивање ученика.

Родитељи приликом уписа детета у школу за шк.2020/21.годину не доносе ниједан документ  јер ће сви подаци бити прибављени по службеној дужности електронским путем.

Изузетно, ако је лекраски преглед обављен пре 16.3.2020.године или је обављен код приватног лекара, родитељ доставља школи лекарско уверење.

Важна напомена: Обављени лекарски преглед је предуслов да се дете упише у први разред. Стога молимо родитеље да приступе услузи заказивања термина за упис и тестирање само ако су већ обавили лекарски преглед детета(дете добило лекарско уверење  пре 16.марта)  или су сигурни да ће исти обавити до термина који су изабрали за упис. За обављање лекарских/ систематских прегледа родитељи контактирају Дом здравља Ниш.

Директор школе

Радмила Крстић